| فرصت های موجود در فناوری مالی | MiM Company | میم کمپانی
فرصت های موجود در فناوری مالی

فرصت های موجود در فناوری مالی

چگونه تلاطم همه گیر جهانی ، فرصت های موجود در فناوری مالی را جهت می دهد؟

در سرتاسر جهان، ویروس کرونا (COVID-19) روش زندگی مردم و تجارت شرکت ها را مختل می کند. برای بسیاری از شرکت ها این اختلال می تواند پایان کار تلقی شود و یا برخی دیگر از آنها در هفته ها و ماه های بعدی با مشکلات عدیده ایی روبرو خواهند شد.
با این حال، تغییر ناگریز، فرصتهای جدیدی را نیز به ارمغان می آورد، به ویژه بخش فناوری مالی از موقعیت مناسبی برای پیشرفت در این واقعیت جدید برخوردار است.

موجی از فرصت ها در فناوری مالی

در سراسر بخش صنعت، این بحران برای صاحبان مشاغل که شاهد کاهش درآمد بوده و مجبور به اخراج کارمندان شده اند، چالش هایی را ایجاد می کند. بخش فناوری مالی نیز ممکن است برخی از این چالش ها را تجربه کند، به ویژه در کوتاه مدت که سرمایه ی سرمایه گذاران کمتر در دسترس می باشد و مصرف کنندگان احتمالاً بیشتر تمایل به حفظ سرمایه خود و محافظه کار در هزینه کردن هستند.
با این حال، همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) کمک کرده است تا قانع کننده ترین مورد باشد که چرا نوآوری فناوری مالی برای عملکرد جامعه ما بسیار ضروری است. در موارد مشابه، راه حل های فناوری مالی مشاغل و مصرف کنندگان را قادر می سازد در انجام کارهای اساسی و ضروری در فواصل فیزیکی را بدون از دست دادن دسترسی به سیستم های مالی وابسته به آنها انجام دهند.

فرصت های موجود در فناوری مالی post Accounting 02

تعداد انگشت شماری از زمینه های فرصت برای فناوری مالی شامل موارد زیر است:

  • در شرایط فعلی موسسات مالی سنتی که از قبل راه حل های دیجیتالی و موبایلی مستحکم و قوی ندارند، برای ارائه خدمات به مشتریان خود تلاش می کنند. اقدامات فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و قرنطینه راه حل های دیجیتالی را برای دسترسی کامل و استفاده مصرف کنندگان به منابع مالی خودشان ضروری می کند. بنابراین ما انتظار داریم با تقاضای فزاینده ای از سوی موسسات سنتی که به دنبال شرکای فناوری مالی هستند برای ساخت یا تقویت سیستم های میراث خود در ماه های آینده روبرو شویم.

 

  • اگرچه عدم ثبات بازار باعث می شود برخی از سرمایه گذاران دچار نوسان شوند، با این حال این امر یک تجارت طبیعی و خوش آمد گویی برای تجارت و سیستم عامل هایی فراهم می کند که هوش مصنوعی و فناوری عمیق را برای انجام معاملات هوشمندانه تر بکار می برند و میزان ریسک را بهتر کاهش می دهند.

 

  • این بیماری همه گیر ، تقاضای حاد و تسریع شده برای راه حل های بدون تماس را برانگیخته است. پول کاغذی بارها دست به دست می شود و به بعنوان مامن میکروب به شمار می رود و حتی سیستم های پین پد که روزانه ده ها یا حتی صدها بار لمس می شوند از این قاعده مستثنی نیستند و مصرف کنندگان نسبت به گذشته از این خطرات آگاه هستند و سازمان بهداشت جهانی صریحاً استفاده از پرداختهای بدون تماس را تشویق کرده است.

آنچه که نسل جدیدی از مصرف کنندگان مالی می خواهند، نیاز دارند و یا انتظار دارند:

حتی قبل از اجرای گسترده ی انزوا و دوری اجتماعی برای مهار این روند همه گیر، مصرف کنندگان جوان اقتصادی (بخصوص هزاره ها سال) تشنه دریافت راه حل های دیجیتالی کاربرپسندتر و پیشرفته تر از موسسات مالی و ارائه دهندگان خدمات خود بوده اند.


بسیاری از جوانان که به هنگام بحران مالی سال ۲۰۰۸ وارد بزرگسالی شده اند ، اعتماد چندانی به موسسات مالی سنتی ندارند که به نظر می رسد بسیاری از تقصیر ها برای تسکین بحران پیش رو را به اشتراک می گذارند. این افراد بیشتر دلیل محور هستند و علاقه مند به بسترهای سرمایه گذاری هستند که به آنها اجازه بازگشت می دهد، و یا تمایل به سرمایه گذاری در شرکت هایی را دارند که با قوانین اخلاقی آنها مطابقت دارند.


این نسل جدید از سرمایه گذاران مدرن انتظار دارند تجربه های دیجیتالی یکپارچه و خدمات به مشتریان از اولین تا آخرین مرحله قابل لمس باشد. آنها نسبت به نسل های گذشته بسیار دیجیتالی هستند و در انجام کارهای مالی بصورت آنلاین احساس بی میلی کمتری از خود نشان می دهند. شرکت های فناوری مالی باید نیازهای این مصرف کنندگان جوان را ارزیابی کرده و به دنبال راه هایی برای برآورده کردن آن خواسته ها باشند.

فرصت مالی فناوری

با بیان اینكه رویدادهای اخیر جهانی بسیاری از شركتها را وادار كرده است كه اساساً “بی كاغذ” و كاملاً دیجیتالی پیش بروند، ساختاری را ایجاد می کند كه نسل های قدیمی را آسیب پذیر جلوه می دهد، زیرا آنها بومی آن ساختار نیستند. نسل های قدیمی هنوز اکثریت زیادی از بازار هستند – بنابراین سازمان های متبوع باید راه حل هایی در قالب خدمات آنلاین و خودکارسازی صوتی در نظر بگیرند که برای استفاده از فناوری غیر دوستانه بومی سازگار باشد.

نتیجه :

در منظر مالی فعلی ، مصرف کنندگان در اکوسیستم های سنتی و مدرن گزینه های مختلفی دارند. سیستم عاملها و شرکتهای تجاری – هم شرکت و هم شرکت نوپا – برای پیروزی و حفظ مشتری خود از طراحی رابط کاربری گرفته تا استراتژی های رشد باید بسیار خلاقانه عمل کنند. ، میم این تجربه را دارد که حتی در یک لحظه از تحولات تاریخی در صنعت، مشتریان خود را برای رشد و موفقیت هدایت کنند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگر