میم کمپانی | وب سایت چیست ؟
وب سایت چیست ؟

وب سایت چیست ؟

وب سایت

یک سایت یا وب سایت محل اصلی صفحات مرتبط وب است که با مراجعه به صفحه اصلی وب سایت با استفاده از یک مرورگر قابل دسترسی هستند. به عنوان مثال، URL آدرس وب سایت میم  https://mimcompany.com  می باشد.

از صفحه اصلی ما، می توانید به هر یک از صفحات وب مانند صفحه موجود استراتژی دیجیتال دسترسی پیدا کنید.

 

فهرست مطالب

وب سایت چیست ؟ what website 02

چگونه یک وب سایت را باز کنیم و به محتوای آن دسترسی پیدا کنیم؟

برای مشاهده یک وبسایت به یک مرورگر نیاز دارید (به عنوان مثال : Internet Explorer ، Edge ، Safari ، Firefox یا Chrome) زمانی که از مرورگر مورد نظر خود را باز کرده اید با وارد کردن آدرس وبسایت در نوار آدرس، یک وبسایت را باز کرده اید. به عنوان مثال با تایپ کردن https://mimcompany.com صفحه اصلی میم را باز می کنید. اگر آدرس اینترنتی وب سایت مورد نظر را نمی دانید، می توانید از موتور جستجو گر برای یافتن وب سایت در اینترنت استفاده کنید.

اولین وب سایت چه زمانی ایجاد شد؟

اولین وب سایت توسط تیم برنرز لی در cern ساخته شد و در ۶ آگوست ۱۹۹۱ راه اندازی شد.

 اولین وب سایت

چه تعداد وب سایت بر روی اینترنت وجود دارد؟

از ژانویه سال ۲۰۱۸ ، بسته به اینکه به کدام شرکت نظرسنجی یا میزبان مراجعه شود ، بین ۱٫۳ و ۱٫۸ میلیارد وب سایت در اینترنت وجود دارد. بسیاری از این وب سایت ها مورد استفاده بسیاری از افراد قرار نمی گیرند یا مورد بازدید قرار نمی گیرند ، اما وب سایت ها هنوز هم وجود دارند و در شمارش قرار می گیرند.

تفاوت بین وب سایت و صفحه وب چیست؟

یک وب سایت به یک مکان مرکزی اشاره دارد که شامل بیش از یک صفحه وب یا یک سری صفحه وب است. به عنوان مثال ، میم  یک وب سایت در نظر گرفته شده است که حاوی صدها صفحه وب مختلف ، از جمله صفحه ای که اکنون می خوانید ، است.

چه کسی وب سایت هایی را در اینترنت ایجاد می کند؟

هر مشاغل ، دولت ، سازمان یا شخص دیگری می تواند یک وب سایت در اینترنت ایجاد کند. امروزه اینترنت شامل میلیارد ها وب سایت است که توسط میلیاردها نفر از افراد مختلف ایجاد شده است. برای انواع لیستی از انواع دسته وب سایت ها ، در زیر انواع وب سایت ها را مشاهده کنید.

در وب سایت چه کاری می توانید انجام دهید؟

در اکثر وب سایت ها ، اطلاعات موجود در هر صفحه وب را می خوانید. اگر لینک های جالبی وجود دارد ، برای یافتن اطلاعات بیشتر یا انجام یک کار ، آن لینک ها را با کلیک یا ضربه زدن روی آنها دنبال می کنید. همچنین می توانید در بسیاری از وب سایت ها به موسیقی گوش دهید ، فیلم تماشا کنید ، خرید کنید ، ارتباط برقرار کنید و موارد دیگر.

انواع وب سایت ها

امروزه میلیاردها وب سایت در اینترنت وجود دارد که می توانند به یکی از انواع زیر دسته بندی وب سایتها تقسیم شوند. به خاطر داشته باشید که ممکن است یک وب سایت در بیش از یکی از دسته های زیر قرار بگیرد. به عنوان مثال ، وب سایت ممکن است یک انجمن ، وب میل ، وبلاگ یا موتور جستجو باشد.

 • وب سایت آرشیوی
 • وب سایت بلاگری
 • وب سایت تجاری و شرکتی
 • وب سایت انجمن
 • وب سایت محتوای و تولید دانش
 • وبسایت تجارت الکترونیک
 • وب سایت بازی
 • وب سایت دولتی
 • وب سایت کمک رسانی و پرسش و پاسخ
 • وب سایت مخرب
 • وب سایت اشتراک چند رسانه ای
 • وب سایت آینه ای
 • وب سایت خبری
 • وب سایت نظیر به نظیر
 • وب سایت شخصی
 • وب سایت شخصیت
 • وب سایت بازنگری
 • وب سایت مدرسه
 • وب سایت اسکراپر
 • وب سایت موتور جستجو
 • وب سایت شبکه های اجتماعی
 • وب سایت اخبار اجتماعی
 • وب سایت مجله کمدی
 • وب سایت پست الکترونیکی
 • وب سایت ویکی و دانشنامه

وب سایت بایگانی

وب سایت بایگانی سایتی است که سابقه ای از مطالب یک یا چند وب سایت دیگر را در خود نگه می دارد.  Internet Archive بهترین نمونه از وب سایت بایگانی است.

وبلاگ

وبلاگ وب سایتی است که غالباً توسط یک شخص ایجاد می شود تا لیستی از مطالب مورد نظر خود را منتشر  کند. وب سایت میکروبلاگ همچنین یکی دیگر از فرم های محبوب وب سایت وبلاگ نویسی است که تعداد شخصیت هایی را که می توانید در هر ورودی وبلاگ ارسال کنید ، محدود می کند. توییتر نمونه ای از وب سایت شبکه های اجتماعی برای میکروبلاگ است.

وب سایت تجاری و وب سایت شرکت

یک وب سایت تجاری یا وب سایت شرکتی برای ارائه اطلاعات حساب و دسترسی به مشتریان ، شرکا ، مشتری ها و مشتریان بالقوه ایجاد شده است.

وب سایت انجمن

وبسایت جامعه وبسایت یا بخشی از وب سایت است که کمک می کند تا بازدید کنندگان از سایت با استفاده از چت ، فروم یا شکل دیگری از تابلوهای اعلانات گردهم آیند.

وب سایت محتوا و وب سایت اطلاعات

یک وب سایت محتوا و وبسایت اطلاعاتی با هدف نمایش محتوای منحصر به فرد که اغلب مربوط به یک دسته خاص هستند ایجاد می شوند. به عنوان مثال ، میم را می توان یک سایت محتوا با محتوای مرتبط با رایانه در نظر گرفت. دسته های دیگر می توانند شامل یک وب سایت سیاسی باشند که دارای محتوای مربوط به سیاست یا دیدگاه سیاسی یا یک وب سایت مذهبی با اطلاعات مربوط به یک دین خاص باشد.

وب سایت تجارت الکترونیکی

دیجیکالا

وب سایت تجارت الکترونیکی (تجارت الکترونیکی) هر سایتی است که با هدف فروش کالاها یا خدمات آنلاین ایجاد شده است. دیجیکالا نمونه ای از وب سایت تجارت الکترونیک است. یک وب سایت تجارت الکترونیکی ممکن است حتی در یکی از زیر شاخه های زیر تقسیم شود.

وب سایت چیست ؟ favicon 96x96 1

یک وب سایت وابسته یک وب سایت است که با هدف فروش محصولات شخص ثالث ایجاد شده است. به عنوان مثال ، دیجیکالا یک برنامه وابسته دارد که هرکسی بتواند به سایت خود پیوند بخورد و در هنگام خرید محصولات کمیسیون ایجاد کند. یک وب سایت وابسته نباید با یک وب سایت تجارت الکترونیکی اشتباه گرفته شود.

وب سایت حراج یک وب سایت است که به افراد دیگر امکان فروش کالاها یا خدمات خود را می دهد. به عنوان مثال ، eBay یکی از شناخته شده ترین وب سایت های حراج آنلاین است. وب سایت تبلیغات طبقه بندی شده سایتی است که به هر کسی امکان می دهد کالاها یا خدمات را معمولاً بصورت رایگان یا با هزینه اندکی لیست کند. دیوار نمونه ای از وب سایت تبلیغات طبقه بندی شده است. با ایجاد پرداخت یک بار یا ماهانه ، یک وب سایت سرمایه گذاری شغلی برای کمک به حمایت از شغل ، شخص یا دلیل دیگری ایجاد شده است. نمونه ای از وب سایت سرمایه گذاری ، حس مهر است.

وبسایت بازی

وبسایت بازی هر وب سایتی است که دارای بازی هایی است که می توانید در وب سایت بازی کنید. اغلب این بازی های آنلاین با استفاده از HTML5 ، Flash یا Java ساخته می شوند. وب سایت های بازی نباید با یک وب سایت محتوای بازی که دارای محتوای مرتبط با بازی است و هیچ بازی واقعی برای بازی در وب سایت ندارند ، اشتباه گرفته شود.

وب سایت دولتی

وب سایت دولتی یک بخش ، محلی یا سایت دولتی است که برای کمک به اطلاع رسانی به مردم در مورد تجارت و خدمات دولتی ایجاد شده است. همچنین ممکن است یک وب سایت دولت محلی برای کمک به گردشکر ایجاد شود.

وب سایت های پرسش و پاسخ

وب سایت های راهنما و وب سایت های پرسش و پاسخ سایتی است که هر کاربر می تواند سوالات خود را ارسال کند و سایر کاربران می توانند در پاسخ به این سؤالات کمک کنند.

وب سایت مخرب

وب سایت مخرب به وبسایتی گفته می شود که با هدف آلوده کردن رایانه دیگر یا جمع آوری داده های شخصی ایجاد شده است. به عنوان مثال » وب سایت نرم افزارهای مخرب سایتی است که با هدف آلوده کردن هر بازدید کننده به بدافزارها ، جاسوس افزارها یا اسب تروجان ایجاد شده است. این نوع سایتها می توانند با دانلود کردن یک فایل که آلوده است ، کامپیوتر شما را آلوده کند.

سایر وب سایتهای مخرب رایج شامل وب سایتهای فیشینگ هستند. این سایت ها به این امید طراحی شده اند که می توانند اطلاعات حساس مانند نام کاربری و رمز عبور شما را بدست آورند و مانند سایر سایت های رسمی ( مانند صفحه بانک شما ) به نظر برسند.

وب سایت های خبری جعلی نوع دیگری از سایتهای مخرب است که به نظر می رسد منبع قانونی خبر با هدف کمک به گسترش ترس و دروغ است.

وب سایت اشتراک گذاری رسانه

وب سایت به اشتراک گذاری رسانه ، به وب سایت هایی گفته می شود که هر کاربر میتواند بر اساس تخصص خود یک یا چند نوع رسانه را برای کاربران اینترنت به اشتراگ بگذارند .

به عنوان مثال :

YouTube سایتی است برای به اشتراک گذاشتن رسانه ویدیویی

SoundCloud سایتی برای اشتراک گذاری موسیقی است

 Flickr مکانی برای به اشتراک گذاری عکس است. DeviantArt صفحه ای برای اشتراک گذاری هنر

وب سایت آینه

وب سایت آینه یک کپی کامل از وب سایت دیگری است که هنگام بارگذاری یک وب سایت استفاده می شود. این امر به سرعت یک وب سایت در مناطق مختلف دنیا کمک می کند. همچنین یک وب سایت آینه نباید با یک وب سایت اسکرابر یا CDN اشتباه گرفته شود.

عنوان مثال : یک وب سایت ممکن است محتوای خود را در چندین سایت دیگر آینه کند ، تا بتواند ترافیک شبکه را از لحاظ جغرافیایی توزیع کند و میزان بار ترافیکی را در هر سرور واحد کاهش دهد.

وب سایت P2P و وب سایت تورنت

وب سایت P2P و وب سایت تورنت سایت هایی هستند که برای لیست تورنت های موجود ایجاد شده اند که می توانند با استفاده از یک برنامه اشتراک فایل بارگیری شوند.

یک وب سایت warez شبیه به یک وب سایت torrent است ، به جز اینکه موسیقی ، فیلم و نرم افزاری را ذخیره و میزبانی می کند که هر کسی می تواند در رایانه خود بارگیری کند. هنگام مراجعه به وب سایت warez ، سایتی را توصیف می کند که در آن مطالب دارای کپی رایت می باشند و غیرقانونی بارگیری می شود.

وب سایت شخصی

وب سایت شخصی سایتی است که توسط فردی ایجاد شده است که در مورد زندگی شخصی ، خانوادگی ، تجربیات زندگی آنها صحبت می کند و شاید حاوی یک سخنرانی باشد. امروزه بسیاری از افراد وب سایت شخصی را به عنوان وبلاگ ایجاد می کنند یا از وب سایت شبکه های اجتماعی به عنوان محلی برای ذخیره اطلاعات در مورد خود استفاده می کنند.

وب سایت شخصیت

وب سایت شخصیتی هر وب سایتی است که یک فرد را تحت پوشش قرار می دهد ، مانند یک هنرمند ، مشهور ، موسیقیدان ، نویسنده یا هر شخص دیگری. این نوع وب سایت ها توسط شخصی وابسته به شخص مانند  ، یک تبلیغ کننده ،  نمایندگی یا طرفدار شخصیت تنظیم می شوند.

وب سایت بازنگری

وب سایت بررسی هر سایتی است که به بررسی در مورد یک محصول یا خدمات می پردازد. به عنوان مثال ، Yelp به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا مشاغل منطقه خود را بررسی کنند. سایر سایتهای نقد و بررسی ممکن است موارد دیگری مانند فیلم یا محصولات را مرور کنند. همچنین ، بسیاری از سایت های تجارت الکترونیکی نظرات افرادی را که محصول خریداری شده آنها را خریداری کرده اند ، بررسی کرده اند.

وب سایت مدرسه

وب سایت مدرسه سایتی است که برای نشان دادن یک مدرسه یا کالج محلی ایجاد شده است. سایت های مدارس یک نمای کلی از یک مدرسه دارند و محلی برای ورود به سیستم و بررسی نمرات و سایر اطلاعات مربوط به مدرسه به دانش آموزان و والدین می دهند.

وب سایت اسکراپر

وب سایت اسکراپر وب سایتی است که به طور غیرقانونی محتوای وب سایت دیگری را سرقت می کند. انجام این کار باعث می شود فرد در صورت ترافیک کافی به وب سایت اسکراپر درآمد تبلیغاتی را بدست آورد. با این حال ، این نوع سایتها در برابر TOS یا کلیه تبلیغ کنندگان ( شرایط خدمات ) یک قرارداد دارند و در صورت گرفتار شدن ، توسط شرکت ارائه دهنده ، تبلیغات مسدود می شود. یک وب سایت اسکراپر نباید با یک وب سایت آینه ، که یک نسخه از سایتی است که با اجازه تنظیم می شود اشتباه گرفته شود.

وب سایت موتور جستجو

وب سایت موتور جستجو وب سایت اختصاصی برای کمک به افراد برای یافتن اطلاعات در اینترنت است. Google نمونه ای از وب سایت موتور جستجو است.

وبسایت شبکه های اجتماعی

یک وب سایت شبکه های اجتماعی کاربران را با دوستان ، خانواده ، افراد مشهور ، گروه ها و سازمان ها متصل می کند. این سرویس معمولاً رایگان است به شرط اینکه وب سایت بتواند اطلاعات کاربران را جمع آوری و از آنها استفاده کند. فیس بوک و توییتر نمونه هایی از وب سایت شبکه های اجتماعی هستند.

وب سایت اخبار اجتماعی

یک وب سایت خبری اجتماعی سایتی است که محتوای آن را از اعضای خود تولید می کند و به محض ارسال شدن ، تمام اعضای دیگر می توانند در صورت لذت بردن از داستان یا پسندیدن به آن رأی دهند. Reddit نمونه ای از وب سایت اخبار اجتماعی است که به همه افراد امکان ارسال تقریباً هر چیزی را می دهد. مکان بسیار خوبی برای یافتن چیزهایی است که بیشتر مورد علاقه شما در اینترنت است.

وبسایت مجله کمدی

وب سایت مجله کمدی ، سایتی است که روزانه ، هفتگی یا ماهانه یک کمیک استریپ ارسال می کند.

وبسایت پست الکترونیکی

وب سایت  پست الکترونیکی وب سایتی است که شخص می تواند بدون نیاز به نرم افزار ، پست الکترونیکی را مشاهده ، ارسال و دریافت کند. نمونه ای از برنامه وب پست الکترونیکی Gmail است.

وبسایت ویکی و دانشنامه

وب سایت ویکی سایتی است که با استفاده از نرم افزار ویکی ایجاد می شود و اغلب توسط بیش از یک نفر ویرایش و به روز می شود.

آیا هنگام نوشتن باید از "Web Site" یا "Website" استفاده کنیم؟

هر دو نسخه از نظر فنی صحیح هستند. با این حال ، اکثر راهنماهای سبک (به عنوان مثال : کتابچه راهنمای مایکروسافت از سبک و سبک کتاب آسوشیتد پرس) وب سایت (یک کلمه) را به جای وب سایت (دو کلمه) در همه اشکال نوشتن پیشنهاد می دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگر

معرفی اجمالی LESS

LESS چیست؟ LESS یکی از فریم‎ ورک‎ های CSS است که از قوانین CSS استفاده می‎کند؛ LESS توسط روش ‎هایی مانند متغیرها، حسابگرها، mixinها و

ادامه مطلب »